Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Memoriał Małgorzaty Dydek w Wołominie [ZDJĘCIA]

materiały prasowe
Memoriał Małgorzaty Dydek w Wołominie
Memoriał Małgorzaty Dydek w Wołominie materiały prasowe
W dniach 14-16 lipca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie odbył się II Międzynarodowy Młodzieżowy Memoriał Małgorzaty Dydek, który poświęcony jest uczczeniu pamięci Małgorzaty Dydek - najwybitniejszej koszykarki w historii Polski.

W tegorocznym turnieju udział brały Reprezentacje Kadetek Polski oraz Białorusi. Memoriał Małgorzaty Dydek został objęty patronatem starosty wołomińskiego Piotra Uścińskiego oraz burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara. Patronat medialny objęło radio FAMA oraz Życie Powiatu Wołomińskiego.

Memoriał Małgorzaty Dydek rozpoczął się od złożenia kwiatów na grobie koszykarki w Ząbkach, w niedzielę przez rodzinę, przedstawiciela władz miasta Krzysztofa Wytrykusa - wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej,Dyrektora OSiR „Huragan” Piotra Szulca oraz reprezentantów wołomińskich klubów sportowych Pana Michała Wojtkowskiego i Jarosława Dąbrowskiego .

Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w niedzielę przed rozpoczęciem meczu. Obecnych przywitał Dyrektor OSiR Piotr Szulc po czym głos zabrał członek zarządu PZKosz oraz prezes WOZKosz Michał Lesiński, a tradycyjnie już Memoriał Małgorzaty Dydek otworzyła Pani Katarzyna Dydek.

Memoriał Małgorzaty Dydek - pierwszy mecz

Pierwszy mecz zakończył się przegraną Reprezentacji Polski 60:79 (14:27, 21:14, 11:22, 14:16)
Punkty dla Polski zdobywały: Piędel Kinga 14, Stawińska Karolina 9, Nowakowska Weronika, Niedźwiedzka Klaudia po 6, Kotula Martyna 5, Budkiewicz Klaudia, Kossowska Paulina, Dmochewicz Pola po 4, Niemojewska Julia, Wdowiuk Marta, Poleszak Dominika, Parzeńska Aleksandra po 2.

To nie był udany mecz w wykonaniu Reprezentacji Polski. I kwarta to zdecydowana dominacja przeciwnika. Dopiero w drugiej kwarcie Polki podjęły walkę z dobrze dysponowanym zespołem z Białorusi. Po przerwie Polki znowu straciły siły i przegrały starcie z Białorusią. W IV kwarcie ponownie rzuciły się do odrabiania strat, ale niestety nie udało się im odrobić różnicy punktów. W pomeczowych komentarzach Piotr Dąbrowski , drugi trener Reprezentacji Polski Kadetek tłumaczył tak wysoką porażkę bardzo małą ilością rozegranych spotkań w tym składzie.

Memoriał Małgorzaty Dydek - drugi mecz

Drugiego dnia Pani Katarzyna Dydek i Dyrektor OSiR „Huragan” wręczyli Wicestaroście Powiatu Wołomińskiego Konradowi Rytlowi oraz burmistrzowi Wołomina Ryszardowi Madziarowi pamiątkowe plakaty z autografami drużyn narodowych biorących udział w I Memoriale. Ponadto podziękowali sponsorom za wsparcie oraz pomoc w realizacji I Memoriału. Pamiątkowe statuetki otrzymali prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Paweł Solis oraz przedstawiciel firmy W.W. Investment Wiśniewscy Tomasz Wiśniewski.

Drugi mecz wygrała Reprezentacja Białorusi 66:63(23:14, 16:18, 10:18, 12:16)
Punkty dla Polski zdobywały: Niemojewska Julia 14, Piędel Kinga 10, Wdowiuk Marta 9, Nowakowska Weronika, Szloser Alicja po 7, Stawińska Karolina, Kossowska Paulina po 6, Parzeńska Aleksandra 4.

Polki wyszły na boisko zmobilizowane. Chciały udowodnić że wysoka porażka w pierwszym meczu była dziełem przypadku. Początek meczu to zdecydowane prowadzenie naszej reprezentacji. Druga kwarta to kontrolowanie przebiegu meczu przez nasze dziewczyny. Do przerwy nic nie zapowiadało tego co nastąpiło w III kwarcie meczu. W ciągu kilku minut zespół z Białorusi zanotował 14 punktów z rzędu nie tracąc żadnego. To podcięło skrzydła naszym zawodniczkom. W końcówce meczu zabrakło trochę zimnej krwi by nasz zespół utrzymał prowadzenie do końca meczu.

Memoriał Małgorzaty Dydek - trzeci mecz

W trzecim meczu Białoruś pokonała Polskę 70:76 (11:24, 19:20, 26:16, 14:16)
Punkty dla Polski zdobywały: Wdowiuk Marta 19, Stawińska Karolina 12, Niemojewska Julia 11, Niedźwiedzka Klaudia, Piędel Kinga po 7, Szloser Alicja 5, Nowakowska Weronika 4, Dmochewicz Pola 2, Kotula Martyna, Poleszak Dominika, Parzeńska Aleksandra po 1.

Trzeci mecz był najciekawszym spotkaniem podczas tegorocznego Memoriału. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra reprezentacji Białorusi. Po przerwie Polski udowodniły że potrafią walczyć do końca. Pierwsze 4 minuty III kwarty to koncertowa gra Polek. W tym czasie zdobyły 14 punktów nie tracąc żadnego. Od tego momentu gra toczyła się kosz za kosz. Na 2 minuty przed końcem III kwarty na tablicy wyników widniało 54:54, niestety na koniec tej części gry było 60:56 dla Białorusi. IV kwarta to pogoń naszych dziewczyn i wspaniała gra Marty Wdowiuk, która w całym meczu zdobyła 19 pkt. Na 2 minuty przed końcem meczu przy stanie 70:70 wykonywaliśmy dodatkowy rzut wolny. Niestety nasza zawodniczka nie trafiła i od tego momentu punkty zdobywała już tylko Białoruś. Ostatecznie Polki przegrały 3 mecz 76:70. Jednakże publiczność zgotowała im owację za postawę , walkę i nie ustępliwość.

Po ostatnim meczu przekazano upominki dla wszystkich zawodniczek i sztabu trenerskiego ufundowane przez Polski Związek Koszykówki, Gminę Wołomin i Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Następnie Starosta Wołomiński Piotr Uściński, Dyrektor OSiR oraz Katarzyna Dydek wręczyli puchary i nagrody indywidualne dla: Najlepszego Strzelca Turnieju- AnastasiyaSushchyk, MVP – ValeryiaSmarshkooraz nagrodę specjalną im. Małgorzaty Dydek dla najlepiej blokującej i zbierającej turnieju - Hanna Lapo. Wszystkie nagrody indywidualne zdobyły zawodniczki Reprezentacji Białoruskiej. Po ceremonii zakończenia i dekoracji obie drużyny, sztab trenerski oraz przedstawiciele władz miasta wykonali pamiątkowe zdjęcie. Po tym Memoriał Małgorzaty Dydek zakończył się.